Неколку возачи добија казна за нивното возење во Австрија

Во текот на изминатите три тркачки викенди, Мик Шумахер покажа напредок во своите перформанси, а само техничките проблеми во Канада го спречија да направи три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од еден час додека пак на граничниот премин „Табановце“ се чека околу ...
сите 159 | | | веќе видена

Дали сите членови на Државната комисија за спречување корупција ќе добијат дипломатски пасоши ќе одлучува министерот за надворешни работи, откако ќе направи ...
сите 55 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неколку возачи добија казна за нивното возење во Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: