Бомгартнер: Нема сомнеж дека жителите на Македонија се Македонци


Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер вели дека преговорите за постигнување на, како што нагласува, компромисниот предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„По вчерашното потпишување на билатералниот протокол помеѓу Македонија и Бугарија бугарската влада денеска објави декларација, во која се вели дека двете влади ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре во Брисел со првата Меѓувладина конференција меѓу ЕУ и Македонија ќе видиме една убава симболична фотографија. Ама цената за неа нема да можеме да ја ...
| | веќе видена | слични

Неоправдани се тврдењата дека властите во земјава направиле отстапки во однос на македонскиот јазик, историја и идентитет, а опозициските партии кои беа против ...
| | веќе видена | слични

Мислев дека интенцијата е за следниве 3-4 месеци да се смени Уставот, како што беше со Преспанскиот договор, да се убедат шест пратеници. Сега толку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Бугарската Влада во писмена декларација по повод потпишувањето на билатералниот протокол по член 12 од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка од ...
| | веќе видена | слични

Утре во Брисел ќе се одржи првата Меѓувладина конференција со Европската Унија. Премиерот Димитар Ковачевски на македонски јазик ќе ја прочита отворачката ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Милан Предан посочува дека и Словенија имаше отворено прашање со еден од соседите пред почетокот на преговорите со ЕУ и мораше да го промени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бомгартнер: Нема сомнеж дека жителите на Македонија се Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: