Градоначалничката на Касандра објави фотографија со топката која му го спасила животот на Иван


Градоначалничката на Касандра, Халкидики, на социјалните мрежи сподели фотографија од кожената топка која му го спасила животот на 30-годишниот Иван од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Десет дена трае потрагата по исчезнатиот Македонец, 31-годишниот Мартин Јовановски, кој беше повлечен од морските струи на Халкидики. Неговиот брат Горан се ...
| | веќе видена | слични

Поминаа десет дена од потрагата по 31-годишниот Мартин Јовановски . Неговото семејство, кое досега учествуваше во потрагата, вели дека за понатамошното барање ...
| | веќе видена | слични

За жал немаме никако резултат, никаков знак. „Заглавени“ сме во друга држава, но не можам дома да си заминам без брат ми. Не можам да и кажам на мајка ми како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напорите за пронаоѓање на Мартин Јовановски кој исчезна во водите кај Посиди, Грција, продолжуваат и денеска.Невладината ОФКАТХ објави дека и денеска, веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една седмица по исчезнувањето на 31-годишниот македонски државјани во Посиди на Халкидики, спасувачи волонтери од Грција, но и со помош на спасувачи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дечки се слушнав пред малку со мајка му на Мартин. Државата дефинитивно ја прекинува и напушта потрагата по Мартин. Брат му на Мартин преговара со групата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од еден час додека пак на граничниот премин „Табановце“ се чека околу ...
сите 159 | | | веќе видена

Дали сите членови на Државната комисија за спречување корупција ќе добијат дипломатски пасоши ќе одлучува министерот за надворешни работи, откако ќе направи ...
сите 55 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена

Поранешниот министер за правда, Кренар Лога денеска се огласи со поразлична објава. Во екот на пожарите во Македонија, тој со јавна објава на својот Фејсбук ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалничката на Касандра објави фотографија со топката која му го спасила животот на Иван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: