И за Кристалина Георгиева, директорката на ММФ, Ковачевски е „северномакедонски“ премиер

Во соопштението на Народната банка на Македонија се информира за онлајн средбата на македонската гувернерка Анита Ангеловска-Бежоска, македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Културното наследство прикажано на македонските банкноти ќе им биде претставено на странските универзитети на коишто се изучува македонистиката. Странските ...
| | веќе видена | слични

„Во светот дејствува вистинска мала армија македонисти, која располага со најсилното оружје за одбраната на македонскиот идентитет, а тоа е самиот македонски ...
| | веќе видена | слични

Полските студенти се восхитени од автентичноста на македонскиот јазик, кој на Шлезискиот универзитет можат да го изучуваат од најосновното рамниште, а еден дел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути И покрај тоа што глобалното економско окружување носи крупни предизвици, носителите на економските политики преземаат силни мерки и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Во изминатите 30 години Народната банка ја одржа својата репутација на независна, стручна и кредибилна институција, која е столб на ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева на онлајн средба со гувернерката на Народна банка Ангеловска – Бежоска, премиерот Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прес конференцијата на Даниела Колева е крајно потценувачка за наставниците и безочна лага, или тотално незнаење. Во однос на покачувањето на платите на ...
сите 508 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило ...
сите 787 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 268 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 182 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 508 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И за Кристалина Георгиева, директорката на ММФ, Ковачевски е „северномакедонски“ премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: