Димковски: „Странците ја инсталираат Бугарија како окупатор во РМ! Но, главата горе, Македонци, ништо не е изгубено, нe плашете се!“

„Македонија е под целосна опсада. Изложена на вкрстен оган и однадвор и одвнатре. Ова е веќе брутална политичка агресија со сите можни средства, со единствена ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на македонските преговори со ЕУ е ограничен со идентитетски проблеми и се однесува на македонскиот народ, кој тврди спротивно лаже, манипулира и ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Да тврди некој дека почетокот на преговорите и сето ова што се случува во изминативе денови нема врска со идентитетски прашања во најмала рака е невкусно, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во обраќање со наслов ,,Среќна нова 1941 (2022)!”, Пратеникот и лидер на Демократската партија на Србите во Македонија Иван Стоиљковиќ и порачува на власта ...
| | веќе видена | слични

Спас за својот опстанок и задржување на албанскиот коалиционен партнер во Владата. Политикологот Иво Ранѓеловиќ, вели дека покрај откочување на спорот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 304 | | | веќе видена

Се одвиваат преговори помеѓу „Адора“ и ЕСМ, кој треба да го преземе затоплувањето на Скопје, и согласно Законот за енергетика топланите ќе бидат ставени во ...
сите 418 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 346 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: „Странците ја инсталираат Бугарија како окупатор во РМ! Но, главата горе, Македонци, ништо не е изгубено, нe плашете се!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: