Охриѓани исплашени од повисоките сметки за струја

5 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија го укина надоместокот за мрежарина при предавање на вишокот произведена ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) го укинува надоместокот за мрежарина при предавање на вишокот произведена електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се укинува надоместокот за мрежарина при предавање на вишок произведена електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Словенечкиот премиер Роберт Голоб изјави дека енергетската солидарност и изнаоѓање синергија е единствениот начин Европската унија да избегне редукции во текот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот парламент пред неколку дена одобри план за штедење енергија , со кој го намали осветлувањето, ладењето и грењето, а германската влада ги повика ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада во четвртокот со уредба којашто стапува на сила од 1-ви септември ја одреди највисоката ценана електричната енергија за домаќинствата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рестрикции на струја нема да има, а навреме ќе бидат завршени и сите постапки и процедури за грејната сезона да почне согласно планот, вели премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 414 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 312 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓани исплашени од повисоките сметки за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: