Со растот на цените може да се справиме само со штедење и со владини мерки

Организацијата на потрошувачи на Македонија стравува дека од есен, со забрзаниот раст на цените, извесно е дека голем дел од семејствата ќе влезат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Имаме натпросечна побарувачка за греалки“, велат од синџирот продавници за електрична стока „Медиа Маркт/Сатурн“.Синџирот продавници за градежен материјал ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германците, плашејќи се од недостиг на гас, купуваат се повеќе електрични греалки за есен и зима, иако канцелариите за заштита на потрошувачите предупредуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Словенечкиот премиер Роберт Голоб изјави дека енергетската солидарност и изнаоѓање синергија е единствениот начин Европската унија да избегне редукции во текот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цената на горивата за потрошувачите може тројно да се зголеми, предупредува претседателот на германската Федерална агенција за мрежи, Клаус Милер. За оние кои ...
| | веќе видена | слични

Германскиот парламент пред неколку дена одобри план за штедење енергија , со кој го намали осветлувањето, ладењето и грењето, а германската влада ги повика ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада во четвртокот со уредба којашто стапува на сила од 1-ви септември ја одреди највисоката ценана електричната енергија за домаќинствата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 243 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со растот на цените може да се справиме само со штедење и со владини мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: