Горивата и струјата ја изгореа потрошувачката кошничка

Време зa читање: < 1 минутa Агенцијата за статистика на Косово (АСК) објави дека инфлацијата во јуни била за 1,4 проценти повисока од мај 2022 година, додека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Шпаркасе банка АД Скопје потпиша договор за долгорочна соработка со Банка економике, по што следуваше официјален бизнис настан за корпоративни клиенти во хотел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија во својата летна економска прогноза предвиде раст на економијата на ЕУ во 2022 година од 2,7 отсто, додека за 2023 година се предвидува пад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поскапувањето на стоките и услугите во Бугарија продолжи и во првиот месец од летото. Годишната инфлација заклучно со јуни годинава достигна 16,9%, измерена во ...
| | веќе видена | слични

Кинеската економија ги забележа своите најлоши квартални перформанси во повеќе од две години, откако неколкумесечни сурови заклучувања заради Ковид предизвикаа ...
| | веќе видена | слични

На берзите во азиско-пацифичкиот регион во петокот се тргува внимателно, бидејќи вложувачите ги загрижи послабиот од очекуваниот раст на кинеската економија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 766 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горивата и струјата ја изгореа потрошувачката кошничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: