Главоболки со сметките за струја

5 копии
4 копии

Германскиот парламент пред неколку дена одобри план за штедење енергија , со кој го намали осветлувањето, ладењето и грењето, а германската влада ги повика ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Рестрикции на струја нема да има, а навреме ќе бидат завршени и сите постапки и процедури за грејната сезона да почне согласно планот, вели премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Големите развиени земји со сериозен пристап кон економската криза која е извесно дека и натаму ќе се продлабочува. Забрзано размислуваат и воведуваат мерки за ...
| | веќе видена | слични

Несомнено пред нас е тешка зима, а причина за тоа е големата економска криза која ја зафати Македонија, зголемената инфлација, како и заканата од рецесија, ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Чистота и Зеленило“ Куманово ќе ги зголеми цените за изнесување на смет, одлучија денеска советниците. Граѓаните од градежниот опфат во наредните сметки ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главоболки со сметките за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: