Макрон со порака за прифаќање на предлогот


1 И сега што? Треба да се радуваме дека претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен неколку пати ги изговори зборовите Македонци и македонски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Треба неколку работи да разјасниме пред македонската јавност. Прво, зошто сме денес овде и зошто сме како држава доведени во оваа ситуација. Доведени сме овде ...
| | веќе видена | слични

Протестите во македонскиот главен град против таканаречениот француски предлог, кој треба да ги одблокира пристапните преговори на земјата за членство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија е дел од Европа, ги споделува нејзините граѓански вредности и придонесува за нејзиниот просперитет. Македонија2025 силно ја поддржува целта на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници револтирани граѓани 12 дена протестираат на улиците, хаос, незадоволство, судири со полицијата, приведени и повредени демонстранти, повредени ...
| | веќе видена | слични

Усвојувањето на францускиот предлог, за Северна Македонија ќе значи зелено светло за одржување на политички, а подоцна и министерски состанок во Брисел. Двата ...
| | веќе видена | слични

„Ако Собранието и Владата го усвојат ‘францускиот предлог“, дали може со референдум да се утврди и да се легитимира волјата на граѓаните за неприфаќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон со порака за прифаќање на предлогот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: