(ВИДЕО) ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ, ТАСЕВСКИ НИ СЕ ПОТСМЕВА: Албанците мирно си стоеја, беа нападнати од демонстрантите


Она кога те гледа в очи и те лаже. Погледајте го дуелот на Матеја Петровски со Спасовски и Тасевски, пиштолџијата од Собранието на 27 април
| | веќе видена | слични

Во најавата за вечерашниот протест порталот ревиста.мк пишува дека „ВМРО и Левица ќе ги провоцираат Албанците“, затоа што маршрутата повторно ќе помине од ...
| | веќе видена | слични

Видеото што се споделува на Фејсбук е со невистинита содржина и монтирано, односно директорот на БЈБ, Сашо Тасевски во својата изјава никаде не споменува дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новинарот на Алфа телевизија на искористи прес-конференцијата на министерот за внафрешни работи Оливер Спасовски и на директорот на БЈБ Сашо Тасевски за да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 114 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ, ТАСЕВСКИ НИ СЕ ПОТСМЕВА: Албанците мирно си стоеја, беа нападнати од демонстрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: