Чупеска за Лидер: Што и да одлучиме ќе мора да сме апсолутно свесни за последиците!


Отпочнување на преговорите или отфралење на предлогот со надеж дека некогаш во иднина ќе добиеме подобар. Што и да биде одлуката за Францускиот предлог, ...
| | веќе видена | слични

Протестите во македонскиот главен град против таканаречениот француски предлог, кој треба да ги одблокира пристапните преговори на земјата за членство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Илјадници револтирани граѓани 12 дена протестираат на улиците, хаос, незадоволство, судири со полицијата, приведени и повредени демонстранти, повредени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Една од причините зошто сум НЕ за францускиот предлог бидејќи ова е уште една од лагите во многуте други лаги. Лага е затоа што како и претходните лаги, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ правеше, прави и ќе прави се да ја предомисли владата за францускиот предлог, затоа што владата е таа која одлучува. Се што правиме, вклучувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

„Така наречениот француски предлог не треба да не се потпишува во сегашната форма. Треба да се раскине Договорот за добрососедство со Бугарија.“ – вели д-р ...
| | веќе видена | слични

Недовербата на голем дел од јавноста и кон извршната и кон законодавната власт во државава, но и кон институциите на Европската Унија, која со овој предлог ...
| | веќе видена | слични

Следејќи ги социјалните мрежи и дел од медиумите, се добива впечаток дека утре е денот Д кога или ќе се спасиме со НЕ или ќе не снема со ДА. Со должна почит ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на одржување на собраниската седница, аналитичарите сметаат дека власта предводена од СДСМ и ДУИ е решена да даде позитивно мислење за францускиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 392 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 289 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чупеска за Лидер: Што и да одлучиме ќе мора да сме апсолутно свесни за последиците!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: