Спасовски повика на свесност и одговорност во протестите


Очекувам сите политички партии да бидат на ниво на својата одговорност и да повикаат на мирни протести. Заеднички да го сочуваме достоинството на нацијата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека ние јадеме конзерви тие од кабинетот на министерот Оливер Спасовски и власта кркаат топла зготвена храна, со десерт, сок и апетисани, реагира денеска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска преку „Фејсбук“ апелира на одговорно однесување и на мирен и достоинствен протест. – Почитувани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Почитувани граѓани, доколку сакате да го изразите своето демократско право на јавен собир (протест) апелирам истото да го сторите на достоинствен и мирен ...
| | веќе видена | слични

„Министре Спасовски, МВР не е лична -ТВОЈА сопственост. МВР и припадниците се на народот, сервис на граѓаните. Престанете со злоупотребата на полицијата!’ – му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МВР ќе ги преземе сите мерки за да обезбеди безбедност на пратениците и на законодавниот дом, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го поздрави демократскиот дух на протестите од последните неколку дена и одговори дека утре не очекува да биде ...
| | веќе видена | слични

„Протести ќе има и утре, но со нов временски распоред. Македонската опозиција повика на протести напладне, во време кога Собранието ќе го разгледува ...
| | веќе видена | слични

Полицијата ќе ги преземе сите мерки за безбедност на пратениците и Собранието. Ова го најави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 562 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 64 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период издава околу 800 решенија дневно, освен за викенд кога бројот на позитивните случаи е помал, ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски повика на свесност и одговорност во протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: