(Интервју) Марјан Ѓорчев: Францускиот предлог нè фрла во амбис и води кон сeриозни проблеми


Македонија е внедрена во погрешна рамка закачена на погрешен ѕид, тој ѕид нè оддалечува од европската перспектива и не се знае кога ќе можеме да ја реализираме ...
| | веќе видена | слични

Илјадници револтирани граѓани 12 дена протестираат на улиците, хаос, незадоволство, судири со полицијата, приведени и повредени демонстранти, повредени ...
| | веќе видена | слични

Усвојувањето на францускиот предлог, за Северна Македонија ќе значи зелено светло за одржување на политички, а подоцна и министерски состанок во Брисел. Двата ...
| | веќе видена | слични

„Ако Собранието и Владата го усвојат ‘францускиот предлог“, дали може со референдум да се утврди и да се легитимира волјата на граѓаните за неприфаќање на ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија НСДП преку соопштение информираше за нивниот став за францускиот предлог и предложи Собранието да ги поддржи заклучоците, „Македонци кои ...
| | веќе видена | слични

„Собранието да ги поддржи заклучоците, Македонци кои говорат македонски јазик во ЕУ. Последниот европски предлог за почеток на преговорите со ЕУ на вистински ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со изменетиот, пречистен, дополнет француски предлог, го добивме она за што се бориме со години – чиста формулација на македонскиот јазик, без никакви фусноти, ...
| | веќе видена | слични

Последниот европски предлог за почеток на преговорите со ЕУ на вистински начин ги отсликува нашите дефинирани позиции, порача денес владејачката СДСМ на ...
| | веќе видена | слични

Либерално-Демократската партија во своето денешно соопштение за заклучоците на телата на партијата прецизно наведува дека е против планот булатерални, јазични, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Интервју) Марјан Ѓорчев: Францускиот предлог нè фрла во амбис и води кон сeриозни проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: