Милошоски ги претстави шесте забелешки на ВМРО-ДПМНЕ на францускиот предлог


Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска на прес конференција ги претстави шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има ...
| | веќе видена | слични

Зошто молчите Борисов, Петков, Василев, Карадај, Бојкиќев-Иванов? Ја продадовте Бугарија! Скандалозно е, велат од ВМРО на Џамбаски и Каракачанов. Реакцијата на ...
| | веќе видена | слични

„Ако Собранието и Владата го усвојат ‘францускиот предлог“, дали може со референдум да се утврди и да се легитимира волјата на граѓаните за неприфаќање на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ ги измами бугарите со признанието дека го прифаќа македонскиот јазик и идентитет! Реакцијата на бугарското ВМРО доаѓа како одговор на вчерашниот говор на ...
| | веќе видена | слични

„Зошто молчите Борисов, Петков, Василев, Карадаи, Бојкикев-Иванов? Ја продадовте Бугарија! Скандалозно е!“, напишаа од ВМРО во својот став. Реакцијата дојде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Политичката партија на Красимир Каракачанов и Ангел Џамбаски, ВМРО, жестоко реагираше на вчерашниот говор на претседателката на Европската комисија, Урсула Фон ...
| | веќе видена | слични

Чиста формулација за „отворање на преговорите за пристапување“ без креативните решенија две фази, како во македонскиот случај, содржи текстот на преговарачката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски ги претстави шесте забелешки на ВМРО-ДПМНЕ на францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: