Во Ричмонд, Вирџинија спречен оружен напад на прослава за 4 јули


2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека САД се „преплавени со воено оружје“ и повика повторно да се забрани продажбата на полуавтоматско оружје, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден предупреди денеска, по усвојувањето на првиот голем федерален закон за безбедност на оружјето во последните три децении, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џо Бајден денес во Белата куќа го презентираше новиот закон кој треба да го намали насилството со огнено оружје, велејќи дека мерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На брифингот учествуваше и градоначалникот Левар Стоуни.Според командирот Гералд Смит, херојот „информатор“ наслушнал разговор дека се подготвува стрелба за ...
| | веќе видена | слични

Младиот маж веќе обвинет за убиство на седум луѓе на парадата по повод американскиот Ден на независноста 4-ти јули во чикашкото предградие Хајленд Парк, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ричмонд, Вирџинија спречен оружен напад на прослава за 4 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: