Гејтс е најголемиот земјопоседник во САД, Бафет и Ромни советуваат: „Со ваква инфлација, инвестирајте во земја“

Време зa читање: 5 минути Бил Гејтс штотуку доби законско одобрение за купување на 2.100 хектари обработливо земјиште во Северна Дакота во вредност од 13,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ко-основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс најави дека ќе се откаже од своето огромно богатство и дека ќе испадне од листата на најбогати луѓе во светот, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Американскиот мултимилијардер Бил Гејтс ќе пренесе 20 милијарди од своето богатство на „Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс“. Фондацијата, една од најголемите ...
| | веќе видена | слични

Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, најави дека ќе се откаже од своето огромно богатство и на крајот ќе се повлече од листата на најбогати луѓе во светот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, донира 20 милијарди долари на добротворната фондација што ја води со поранешната сопруга Мелинда Френч Гејтс за да ги ...
| | веќе видена | слични

Американскиот мултимилијардер и еден од најбогатите луѓе на планетава, Бил Гејтс, ќе донира 20 милијарди долари од своето богатство на „Фондацијата Бил и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Антимонополските власти во Велика Британија го истражуваат купувањето на Мајкрософт на компанијата за видео игри Activision Blizzard ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејтс е најголемиот земјопоседник во САД, Бафет и Ромни советуваат: „Со ваква инфлација, инвестирајте во земја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: