Еве кој бара да го прифатиме францускиот предлог: Мишел не го сакаа ниту во неговата Белгија

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел кој дојде да ги убедува Македонците да го прифатат францускиот предлог беше избркан од позицијата премиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оставката на италијанскиот премиер доаѓа откако неговата партија која е дел од владејачката коалиција не учествуваше на гласањето за доверба.Матарела сепак не ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Белгискиот крал Филип ја прифати оставката на вицепремиерката и министерка за надворешни работи Софи Вилмес, објавија локалните медиуми. Како што наведуваат, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефот на италијанската држава ја отфрли оставката на премиерот Марио Драги и побара од него да се обрати во Парламентот за да добие јасна слика за политичката ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот премиер Марио Драги поднесе оставка на својата функција неколку часа откако популистичкиот коалициски партнер во владата – партијата Пет ѕвезди ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на италијанската влада Марио Драги поднесе оставка на функцијата по судирот со коалициски партнер во владата. Шефот на државата Матарела експресно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве кој бара да го прифатиме францускиот предлог: Мишел не го сакаа ниту во неговата Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: