ССМ: За претставниците на Владата очигледно вработените во јавниот сектор се граѓани од втор ред


Од Сојузот на синдикатите на Македонија велат дека работниците во јавниот сектор треба да знаат дека Владата не им ги почитува работничките права. Додаваат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од Владата нема детали дали се поставени контурите, што би содржел текстот и кој се ќе учествува во неговата подготовка. Единствено познато е дека ќе почне да ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во соопштение до медиумите, ја прашува минисерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, согласно нејзината ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска тврди дека социјалниот дијалог е отворен и продолжува понатаму, но јавната администрација со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Се одвиваат преговори помеѓу „Адора“ и ЕСМ, кој треба да го преземе затоплувањето на Скопје, и согласно Законот за енергетика топланите ќе бидат ставени во ...
сите 418 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 325 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: За претставниците на Владата очигледно вработените во јавниот сектор се граѓани од втор ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: