СО 1,4 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОМЕТ АКЦИЈАТА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ШЕСТИ МЕСЕЦ ПО РЕД Е НАЈТРГУВАНА НА БЕРЗА: Какви бројки испиша јунскиот месечен статистички билтен?

Време зa читање: 2 минути Шести месец по ред, најтргувани акции на официјалниот пазар се акциите на Комерцијална Банка АД Скопје со истргувани 7.675 акции ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија на 153-та седница со која претседаваше Претседателот на КХВ М-р Нора Алити ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Вкупниот берзански промет по сите основи во првата половина од 2022 година изнесува околу 75 милиони евра, што претставува намалување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Македонија Осигурување АД Скопје – Виена Иншуренс груп изврши промена на член на органот на управување, информираат од таму преку ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa ВИНЕР ЛАЈФ – Виена Иншуренс Груп АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО 1,4 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОМЕТ АКЦИЈАТА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ШЕСТИ МЕСЕЦ ПО РЕД Е НАЈТРГУВАНА НА БЕРЗА: Какви бројки испиша јунскиот месечен статистички билтен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: