Пет акции со најголем пораст и пад на берза во јуни

Време зa читање: < 1 минутa Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија на 153-та седница со која претседаваше Претседателот на КХВ М-р Нора Алити ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Вкупниот берзански промет по сите основи во првата половина од 2022 година изнесува околу 75 милиони евра, што претставува намалување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Македонија Осигурување АД Скопје – Виена Иншуренс груп изврши промена на член на органот на управување, информираат од таму преку ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa ВИНЕР ЛАЈФ – Виена Иншуренс Груп АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Шести месец по ред, најтргувани акции на официјалниот пазар се акциите на Комерцијална Банка АД Скопје со истргувани 7.675 акции ...
| | веќе видена | слични

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 261 | | | веќе видена

-За генералниот секретар, невозможно е актуелните проблеми во светот да се решат без дијалог и ефикасна соработка меѓу двете земји, кажа Дужарик.Хина пренесува ...
сите 657 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 310 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски доживеа дебакл со своите лаги и деструкции, со обидите да ја дестабилизира државата со крвави сценарија и да ја закочи на европскиот пат. ...
сите 63 | | | веќе видена

Трговијата со струја во Северна Македонија е еден од најголемите бизниси, а 10 водечки компании кои тргуваат со струја лани заработиле 770 милиони евра, но ...
сите 94 | | | веќе видена

Вчера сите се згрозивме од скандалозната изјава на министерката за култура, Бисера Стојчевска. Министерка која што доаѓа директно од редовите на СДСМ. ...
сите 52 | | | веќе видена

„Подготвени сме да преговараме на таа тема, но во рамките на каналот што го договорија претседателите Путин и Бајден“, изјави министерот за надворешни работи ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет акции со најголем пораст и пад на берза во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: