Апасиев обвини дека полицијата целосно потфрли со обезбедување на протестот

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вели дека полицијата потфрли со обезбедувањето на протестот. Според него, бандите на ДУИ пукаа кон демонстрантите. ...
| | веќе видена | слични

Бројни полициски сили денеска се распоредени на паркинг просторот кај споменикот на Скендер Бег во Скопје, кои ќе го обезбедуваат овој простор додека минуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев објави статус на Фејсбук, откако беа изречени притвори за неколку лица поради инцидентите во претходните денови на протестот ...
| | веќе видена | слични

Професорот Мерсел Биљали кој е екс министер од ПДП но сега важи за близок на СДСМ се нафрли со навреди кон двајца политиколози – експерти за ЕУ кои предходно ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Димитар Апасиев објави фотографии на својот фејсбук профил од неколку вооружени лица кои беа учесници во инцидентот кај плоштадот Скендер бег. ...
| | веќе видена | слични

Вчера се случи голем инцидент кога демонстрантите против францускиот предлог беа нападнати од група луѓе кај плоштадот „Скендербег“. Кон демонстрантите летаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот кај вчера се случи кај плоштадот ,,Скендербег”, кога групата демонстранти се упатува кон Владата. Од видеото ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот којшто вчера се случи кај Мавровка, кога група демонстранти се упатува кон Владата на РМ. Од видеото може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 477 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 134 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 98 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија (ДЗР) на својата веб-страница го објави конечниот ревизорски извештај од извршената ревизија на успешност на тема „Ефикасност на ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев обвини дека полицијата целосно потфрли со обезбедување на протестот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: