Рози за полицијата


Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставаа црвени рози пред полициските службеници кои го ...
| | веќе видена | слични

По седницата пред Собрание се приклучивме на протестите на македонскиот народ! Продолжуваме со борбата против ултиматум и бугаризација на Македонија!, напиша ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопственичката на ресторанот за здрава храна Бистро „Здраво Живо“ денес ги ослободи вработените од работните обврски за да бидат пред сообрание. „Денес ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, од Собрание денеска испрати кратка и јасна порака во врска со францускиот предлогНе!, напиша Николоски на ...
| | веќе видена | слични

„Не за францускиот предлог и за ултиматуми“, „не за менување историја и на учебници“ , се дел од пораките од десеттиот протестен марш против модифицираниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не за францускиот предлог и за ултиматуми, не за менување историја и на учебници, се дел од пораките од протестниот марш под мотото „Ултиматум, не благодарам“ ...
| | веќе видена | слични

Протестот на граѓаните кои се против францускиот предлог под името „Ултиматум – не, благодарам“ денеска ќе почна во 12 часот, еден час пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Протестот „Ултиматум – не, благодарам“ денеска ќе почна во 12 часот, еден час пред почетокот на обраќањето во Собранието на претседателката на Европската ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите на денешниот, десетти по ред, протест против францускиот предлог донесоа мисирка врзана на автомобил пред коец поставија и гилотина. Пред тоа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рози за полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: