Николоски: Нашите позиции се јасни, бараме македонски јазик без никакви дообјаснувања


Денеска имавме разговори со останатите политички партии на коишто ги презентиравме забелешките на ВМРО-ДПМНЕ кон општиот став на ЕУ таканаречен преговарачка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот предлог за деблокирање на нашиот евроинтеграциски процес и за старт на преговорите на земјава со ЕУ на вистински начин ги отсликува нашите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние не прифаќаме и не водиме политика на „или или“, ние водиме политика и за преговори за влез во ЕУ и за заштита на нашето достоинство, идентитет, јазик и ...
| | веќе видена | слични

Европски предлог за деблокирање на нашиот евроинтеграциски процес и за старт на преговорите на земјава со ЕУ на вистински начин ги отсликува нашите дефинирани ...
| | веќе видена | слични

Речиси невозможно беше да се слушне обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски пред пратениците околу францускиот предлог, поради огромната бучава што ја ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст на обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски пред пратениците по Информацијата за преговарачката рамка Почитуван Претседател на Собранието, ...
| | веќе видена | слични

Обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски во Собранието на Македонија во врска со францускиот предлог беше невозможно да се проследи затоа што неговиот глас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитуван Претседател на Собранието, г-дин Талат Џафери, Почитувани пратенички и пратеници, Почитувани претставници на медиумите, Почитувани членови на ...
| | веќе видена | слични

Билатералните прашања не се дел од преговарачката рамка со Брисел. И најважно од сѐ, со европскиот предлог се дефинира одржување на првата меѓувладина седница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Нашите позиции се јасни, бараме македонски јазик без никакви дообјаснувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: