ДС, ЛДП и ДОМ: Да се тргнат билатералните прашања од преговарачката рамка


ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само што почна 81-вата седница, на која треба да се разгледа Информацијата за содржината на Предлог преговарачката рамка за пристапните преговори на Република ...
| | веќе видена | слични

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба во канцеларијата на ЕУ со претседателката на ЕК, Урсула Фон дер Лаен. На средбата, како што информираат од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја кажа и третата дилема која ја има по обраќањето на претседателката на Европската комисија, Урсула Фон Дер Лајен. ...
| | веќе видена | слични

По средбата на раководството на ВМРО-ДПМНЕ со претседателката на ЕК Урсула фон дер Лајен претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференцијата по средбата со претседателката на ЕК, Урсула Фон дер Лајен, изјави дека ѝ покажал слики ...
| | веќе видена | слични

Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ уште на почетокот од седницата каде треба да се расправа за францускиот предлог, го искина документот. Според неа, македонскиот ...
| | веќе видена | слични

За да почнат преговорите со ЕУ потребна е промена на Уставот, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата по средбата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДС, ЛДП и ДОМ: Да се тргнат билатералните прашања од преговарачката рамка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: