Тупанчески: Ниту еден од предметите на судиите во пензија нема да остане нераспределен

Министерот за правда Никола Тупанчески се уште чека на претседателот на Собранието Талат Џафери да каже дали ќе продолжи прекинатата седница за измените на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот за Отворено судство денеска во Врховниот суд на Република Северна Македонија ја одржа својата втора седница на која беше усвоен Деловникот за работа на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Врховниот суд, на денешната седница за ко-претседатели на Советот за Отворено судство беа избрани Беса Адеми, претседателката на Врховниот суд ...
| | веќе видена | слични

Македонија уште долго ќе остане земја која странските инвеститори претпазливо ќе ја заобиколуваат, или спорадично ќе инвестираат во неа, повеќе како дојдени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната седница Судскиот совет може да пензионира двајца членови меѓу колегите, а во август уште еден, иако во Законот не постои основ. Во четвртокот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) од почетокот на работата до крајот на 2021 година има донесено 1 150 пресуди во врска со земјите од Западен Балка, од ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да има 20 обвинители, така што, ние сме шест помалку. Тоа не влијае многу врз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тупанчески: Ниту еден од предметите на судиите во пензија нема да остане нераспределен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: