Русковска: Во ОЈО недостасуваат шест обвинители, нема голем интерес на огласот за нови

Тоа не влијае многу врз работата затоа што колегите даваат максимум од себе, се останува и после работното време затоа што има и многу судења, истрагите ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот за Отворено судство денеска во Врховниот суд на Република Северна Македонија ја одржа својата втора седница на која беше усвоен Деловникот за работа на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Врховниот суд, на денешната седница за ко-претседатели на Советот за Отворено судство беа избрани Беса Адеми, претседателката на Врховниот суд ...
| | веќе видена | слични

Македонија уште долго ќе остане земја која странските инвеститори претпазливо ќе ја заобиколуваат, или спорадично ќе инвестираат во неа, повеќе како дојдени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) од почетокот на работата до крајот на 2021 година има донесено 1 150 пресуди во врска со земјите од Западен Балка, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да има 20 обвинители, така што, ние сме шест помалку. Тоа не влијае многу врз ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчески се уште чека на претседателот на Собранието Талат Џафери да каже дали ќе продолжи прекинатата седница за измените на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчески, смета дека состојбата со недостаток на судии може да се надмине со внатрешна реорганизација иако нема да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русковска: Во ОЈО недостасуваат шест обвинители, нема голем интерес на огласот за нови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: