ЕДИ РАМА ИМА КОНТРА-ПРЕДЛОГ ЗА ЕУ Ќе ја артикулираме „втората лига“ во Европа

Албанскиот премиер Еди Рама, кој е во официјална посета на Холандија, најави дека заедно со таа земја подготвува нов предлог за ЕУ. Тој објасни дека предлогот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Брисел, лично на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенгберг, му го претставил својот проект за формирање поморска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеи утре ќе ја посети Албанија, јави дописничката на МИА од Тирана. Според албанските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на 13 месецов повторно ќе патува за Брисел, но овој пат не за евроинтеграцијата, туку за средба со генералниот секретар на НАТО, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Србија не може брзо да се ослободи од зависноста, главно од рускиот гас. Путин го користи недостатокот на храна како смртоносно оружје и сака да го „храни“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во интервју за холандскиот весник „Де Волкскрант” (De Volkskrant), албанскиот премиер Еди Рама оценува дека политиката на ЕУ се повеќе се определува од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Нацрт-законот предложен од владата на Еди Рама, за фискална амнестија, поттикна бројни дебати во Албанија, на ниво на експерти и политичари за последиците што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДИ РАМА ИМА КОНТРА-ПРЕДЛОГ ЗА ЕУ Ќе ја артикулираме „втората лига“ во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: