ЈСП: Мобилната апликација „Скопска“ – виртуелна автобуска карта е комплетно функционална

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје информираше дека од неодамна е целосно функционална мобилната апликација „Скопска“ која претставува замена за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Олеснување во начинот на плаќање и излегувањето во пресрет на сите оние патници што немаат доволно слободно време да чекаат ред за да надополнат нови возења во ...
| | веќе видена | слични

Билети за возење во јавниот превоз во Скопје сега може да се купуваат и електронски преку новата мобилна апликација на ЈСП „Скопје“ . Наместо во билетарниците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ, главниот град останува без јавен организиран автобуски превоз. Штрајк на приватните превозници, ЈСП пред колапс, намалена ...
сите 439 | | | веќе видена

„За да ја засакаш планината и да стане дел од твојот живот, доволно е еднаш да отидеш. Кој еднаш отишол на планина, гарантирам дека секогаш ќе ѝ се враќа“, ...
сите 41 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП: Мобилната апликација „Скопска“ – виртуелна автобуска карта е комплетно функционална

Од:
До кого (е-маил):
Порака: