(Видео) Маричиќ го демантираше Османи дека протоколот е усогласен со Генчовска


Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
| | веќе видена | слични

Уште грчките филозофи, меѓу кои Аристотел и Платон, го применувале методот „Reductio Ad Absurdum“ (Сведување до апсурд), со кој можеле да иницираат повеќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи најави дека Протоколот со Бугарија ќе биде објавен пред властите да го потпишат. Според шефот на дипломатијата ...
| | веќе видена | слични

Ако нашата страна од Мешовитата историска комисија не се согласи со некое од бугарските барања, ќе нема решение. Хипотетички е дали ќе има блокада тогаш од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов , ги објави предлог-заклучоците за францускиот предлог, кои тој ги предлага до Собранието. Еве ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи денеска уште еднаш повтори дека францускиот предлог нема врска со Протоколот со Бугарија. -Само временски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во интервју за МИА се осврна на тоа колку навистина е заштитен македонскиот јазик во модифицираниот француски предлог, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Маричиќ го демантираше Османи дека протоколот е усогласен со Генчовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: