БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ-ПУТИН Е ПОБЕДНИК ВО ЕКОНОМСКАТА ВОЈНА: Санкциите не функционираат


Постојат лоши политики, и постојат навистина лоши политики. Се прашував кога ќе се појави идејата за воведување на контроли на цените како средство за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Во недела во која Италија ја доживува најтешката суша во последните 70 години, а најмалку седум лица загинаа кога глечерот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Големите енергетски компании ќе го намалат производството и ќе изгубат милијарди долари ако Русија, како што се стравува, го ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден се премислува за ембаргото за нафта кое Европа ѝ го воведе на Русија, а кое тој самиот го поддржа. Ако европските земји се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ-ПУТИН Е ПОБЕДНИК ВО ЕКОНОМСКАТА ВОЈНА: Санкциите не функционираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: