(Видео) Каевски: Мицкоски и Апасиев ги водеа насилните протести и не се обидоа да ја смират толпата


„СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на полиција во Македонија преку статус на Фејсбук пишува дека правото на протест е уставно загарантирано право. -Правото на протест е УСТАВНО ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот дипломатски синдикат силно ги осудува сите форми на насилство, особено напади и оштетување на зградата на Министерството за надворешни работи. ...
| | веќе видена | слични

Епилогот од синоќешната ескалација на протестите е 5 лица приведени а тројца полициски службеници повредени. Во приведените од синоќа е и Јусуф Енузи, лицето ...
| | веќе видена | слични

Чиј беше пропустот на вчерашниот протест кога се пукаше со пиштол, а граѓаните што протестираа кај плоштадот Скендербег беа нападнати со камења? Според МВР ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз бараат брза реакција на службите за безбедност и полицијата во врска со вчерашниот инцидент на протестите.Оттаму посочуваат дека првичните ...
| | веќе видена | слични

Македнскиот дипломатски синдикат (МДС) реагира на завчерашното соопштение на Министерството за надворешни работи издадено откако демонстранти фрлаа јајца, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Каевски: Мицкоски и Апасиев ги водеа насилните протести и не се обидоа да ја смират толпата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: