Цените на бензинот остануваат високи, нафтата од резервите на САД се испраќа во странство

Време зa читање: 3 минути Минатиот месец, повеќе од 5 милиони барели нафта, кои беа дел од историското ослободување на резервите на САД за итни случаи, беа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Курсот на еврото со месеци паѓа и сега е на исто ниво со американскиот долар. Пред една година едно евро чинеше 1,20 долари, а до ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во четвртокот цените на акциите благо пораснаа, но се тргува претпазливо бидејќи вложувачите стравуваат од агресивното зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Колку и како промените во вредноста на еврото ќе влијаат врз македонската економија? Колку ова ќе ги погоди македонските граѓани, дали треба да се менуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на бензинот остануваат високи, нафтата од резервите на САД се испраќа во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: