Да кажеме не на бугаразицијата – И вечерва во 19:00 граѓаните на протест од Влада преку МНР до Собрание


Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
| | веќе видена | слични

Бројни полициски сили денеска се распоредени на паркинг просторот кај споменикот на Скендер Бег во Скопје, кои ќе го обезбедуваат овој простор додека минуваат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Левица поднесе претставка до Одделот за внатрешни работи при МВР за барање за отпочнување постапка за утврдување дисциплинска одговорност на полициски ...
| | веќе видена | слични

Во најавата за вечерашниот протест порталот ревиста.мк пишува дека „ВМРО и Левица ќе ги провоцираат Албанците“, затоа што маршрутата повторно ќе помине од ...
| | веќе видена | слични

Левица и официјално побара од МВР да поведе дисциплинска постапка против полицајците кои, според партијата, не реагирале согласно правилата на службата против ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица денеска до Одделот за внатрешни работи при МВР, на чие чело е Оливер Спасовски, поднесе претставка за барање за отпочнување постапка ...
| | веќе видена | слични

Видеото што се споделува на Фејсбук е со невистинита содржина и монтирано, односно директорот на БЈБ, Сашо Тасевски во својата изјава никаде не споменува дека ...
| | веќе видена | слични

Левица објави нови информации во врска со инцидентот кај плоштадот Скендербег за кои се повикува дека ги добила од свиркач од МВР: Според свиркач од МВР, ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица побара од министерот за внатрешни работи на Македонија, Оливер Спасовски да каже колку од лицата со пиштоли кај Мавровка завршиле во ...
| | веќе видена | слични

Според свиркач од МВР, Левица дознава дека инцидентот кај плоштадот Скендербег, го организирале структури на државните служби за безбедност, под директива на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 481 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 106 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да кажеме не на бугаразицијата – И вечерва во 19:00 граѓаните на протест од Влада преку МНР до Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: