Напаѓачот од Чикаго обвинет по седум точки за убиство од прв степен


Американскиот претседател Џо Бајден рече дека САД се „преплавени со воено оружје“ и повика повторно да се забрани продажбата на полуавтоматско оружје, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден предупреди денеска, по усвојувањето на првиот голем федерален закон за безбедност на оружјето во последните три децении, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џо Бајден денес во Белата куќа го презентираше новиот закон кој треба да го намали насилството со огнено оружје, велејќи дека мерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На брифингот учествуваше и градоначалникот Левар Стоуни.Според командирот Гералд Смит, херојот „информатор“ наслушнал разговор дека се подготвува стрелба за ...
| | веќе видена | слични

Младиот маж веќе обвинет за убиство на седум луѓе на парадата по повод американскиот Ден на независноста 4-ти јули во чикашкото предградие Хајленд Парк, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 110 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напаѓачот од Чикаго обвинет по седум точки за убиство од прв степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: