Апасиев: Тие со качулките од синоќа не беа на Левица


2 копии

Таа енергија, искрена емоција и крик кои ги има кај народот на протестите, тој глас кој го слушаме на улиците ја плаши власта. Исплашени се од народот, не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се што прави власта сега една обична фарса која ќе заврши во еден ѕид од каде нема да се оди напред. Со ова што го планира власта нити ќе почнат преговори, ни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одговор за обвинувањата од СДСМ за насилството на протестите: 1. Не се обидувајте да ја префрлите вината на друг. Тоа што вашиот Стево Пендаровски кажува дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки преку статус на Фејсбук прашува „дали СДСМ крие дека лицето за кое Пендаровски зборува дека било со молотов ...
| | веќе видена | слични
14 копии

СДСМ и ДУИ се свесни дека ја немаат поддршката од народот и знаат дека работат спротивно на народната волја, тие се подготвени да направат национално ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Власта на СДСМ е исплашена од масовните протести и поддршката на граѓаните на Република Македонија, порача Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на прес-конференција порача дека Владата под итно треба да го отфрли францускиот предлог. var ai_block_div = ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Почитувани, Македонскиот народ во изминатите 8 дена јасно кажа НЕ на асимилаторскиот и понижувачки предлог со кој се блокира македонската интеграција во ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

Масовната поддршка и протестирање на мирен и достоинствен начин е вистинскиот одговор на сценаријата на МВР да преку инфилтратори го попречи народот да си го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев: Тие со качулките од синоќа не беа на Левица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: