СДСМ: Најостро го осудуваме насилството на протестот организиран од опозицијата и од проруска партија, одговорност мора да има


Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Педесетина повредени полицајци, фрлање на запаливи течности кон полицијата, обиди за исценирано крваво сценарио за меѓуетнички инциденти е епилогот од ...
| | веќе видена | слични

 9  ќе одговораат за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, тројца за предвизвикување општа опасност – двајцата што фрлаа молотови коктели кон ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Антиевропската коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и Левица, со насилни протести и крвави сценарија дејствуваат против интеграцијата на државата во ЕУ. Педесетина ...
| | веќе видена | слични

Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ, кажа дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Левица е антиевропска и со насилни протести сакаат да дејствуваат против ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела јавноста виде како членови на ВМРО-ДПМНЕ и Левица каменуваа полицајци, фрлаа молотив коктели, ширеа омраза преку обиди за крвави сценарија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Христијан Мицкоски заедно со неговиот партнер, проруската инсталација Димитар Апасиев со насилни протести и крвави сценарија работат против интеграцијата во ...
| | веќе видена | слични

СДСМ обвини дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со првиот човек на Левица, Димитар Апасиев со насилни протести работи против интеграција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антиевропската коалиција на ВМРО ДПМНЕ и Левица лаже и пласира невистини за наводна бугаризација и асимилација, бидејќи немаат вистинска аргументација против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Најостро го осудуваме насилството на протестот организиран од опозицијата и од проруска партија, одговорност мора да има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: