Мицкоски тврди дека насилствата на протестите се сценарио на Ковачевски и Спасовски


Денеска се очекува прва средба на работните групи за утврдување на забелешки за преговарачката рамка. Има ли провокатори на протестите и наменска „магла“ за ...
| | веќе видена | слични

Македонски јазик без фусности, без додавки ќе стане еден од официјалните јазици на Унијата а на македонски јазик ќе биде преведено и законодавството на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

Уште грчките филозофи, меѓу кои Аристотел и Платон, го применувале методот „Reductio Ad Absurdum“ (Сведување до апсурд), со кој можеле да иницираат повеќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пред пратениците во Собранието денеска ќе се најде францускиот предлог, а претходно на пленарна седница обраќање ќе има претседателката на Европската комисија, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска ќе се обрати на 81-та седница на Собранието на која ќе се расправа за Информацијата за содржината на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ порача дека францускиот предлог обезбедува почеток на преговорите со ЕУ и чиста формулација, односно влез на македонскиот јазик во Унијата. „Македонски ...
| | веќе видена | слични

„Последниот европски предлог обезбедува почеток на преговорите со ЕУ и чиста формулација, односно македонскиот јазик во Унијата“, соопштија утрово од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Жестоко ќе биде денеска пред Собранието, но и во пленарната сала каде треба да почне расправата за Информацијата за францускиот предлог, како и при најавеното ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Скопје утрово е затворен со силно полициско обезбедување на улиците поради најавениот протест, собраниската седница за францускиот предлог и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски тврди дека насилствата на протестите се сценарио на Ковачевски и Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: