Во Собранието прва средба на работните групи за заклучоците за почеток на преговори со ЕУ


Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народот кажува НЕ за бугаризација, ВМРО-ДПМНЕ е брана за промена на Уставот и спречува асимилација на народот. Ковачевски низ собрание турка известување. Тоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска ќе се обрати на 81-та седница на Собранието на која ќе се расправа за Информацијата за содржината на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ порача дека францускиот предлог обезбедува почеток на преговорите со ЕУ и чиста формулација, односно влез на македонскиот јазик во Унијата. „Македонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европратеникот Ангел Џамбаски на профилната фотографија на социјалните мрежи ја накити со карта од Голема Бугарија, во која ја вметнал и територијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред пратениците во Собранието денеска ќе се најде францускиот предлог, а претходно на пленарна седница обраќање ќе има претседателката на Европската комисија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, денеска ќе пристигне во посета на Република Македонија. Како што е најавено, Фон дер Лајен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Собранието прва средба на работните групи за заклучоците за почеток на преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: