Комората на иднината не е зградата, туку кадарот во неа!

3 копии
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Генералниот директор на „КОСТАЛ – Македонија“, Виктор Мизо, повторно е избран за претседател на Асоцијацијата на странски компании со технолошко напредно ...
| | веќе видена | слични

Нам н и е потребна потполно нова концепција за сфаќањето на бизнисот, с тратегија која ќе создаде нова реалност во која централно место ќе заземе бизнисот кој ...
| | веќе видена | слични

Македонската држава сигурно ќе опстои. Не затоа што прави што треба, него затоа што меѓународните околности се такви. И веројатно тоа е главната причина за ...
| | веќе видена | слични

Претседателе Азески, ќе опстои ли Македонската држава? – Сигурно ќе опстои. Не затоа што прави што треба, него затоа што меѓународните околности се такви. И ...
| | веќе видена | слични

Во Стопанската комора на Македонија претставени сертификатни марки за посебен идентитет за македонските производи и услуги Во една национална економија, во ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија соопшти дека на виртуелна седница одржана вчера се  избрани и заменици-претседатели на Асоцијацијата: Боријан Борозанов од ...
| | веќе видена | слични

Македонските производи добиваат посебен идентитет. Стопанската комора презентираше посебни марки за екстра и традиционален квалитет. Со ова треба да се зголеми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 478 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комората на иднината не е зградата, туку кадарот во неа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: