Субвенции за заштита на риболовни зони и подрачја

Денеска поради исцрпување на предвидените средства заврши Јавниот повик за надоместување на дел од трошоците за набавка на велосипеди и електрични тротинети ...
| | веќе видена | слични

Платежната агенција до крајот на јули треба да го објави првиот оглас од ИПАРД програмата за оваа година. Поддршката е за инвестиции во основни средства и за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шуарство и водостопанство Љупчо Николовски најави нов ИПАРД повик за преработувачка индустрија во износ од 5 милиони евра кој се ...
| | веќе видена | слични

-На барателот ќе му се надоместат дел од трошоците направени при набавка на сончев термален колектор во висина од 50 проценти од вредноста на сончевиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 260 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 478 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за заштита на риболовни зони и подрачја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: