Илјадници лица во Копенхаген им оддадоа почит на жртвите во пукотницата во трговскиот центар

2 копии

Илјадници луѓе синоќа во Копенхаген им оддадоа почит на жртвите од пукотницата што викендов се случи во трговски центар во данската престолнина при што загинаа ...
| | веќе видена | слични

Поради зголеменото насилство на улиците на Филаделфија, децата и тинејџерите на возраст од 16 до 17 години ќе бидат во летен полициски час од четврток, 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 14 лица се убиени во масовно пукање во бар во Јужноафриканската Република Вооружени мажи отвориле оган откако влегле во ноќен клуб во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 193 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Украинските власти очекуваат дека руските сили ќе почнат да се повлекуваат од окупираните територии. Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика на ...
сите 106 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Минатата година македонскиот бруто домашен производ забележа раст од 4 проценти откако претходната 2020 година имаше намалување за 4,5 проценти. Најголемите ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници лица во Копенхаген им оддадоа почит на жртвите во пукотницата во трговскиот центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: