Пробиотици стандарден пратител на антибиотската терапија при уринарни инфекции

Бактериските инфекции се најчести болести на уринарниот тракт. Се делат на инфекции на горен и долен уринарен тракт. Почести се кај жените, додека кај деца ...
| | веќе видена | слични

Хемотерапијата се покажа како добра алатка во лекувањето многу видови рак, но има и негативни страни. Покрај болните клетки, таа убива и здрави клетки во ...
| | веќе видена | слични

На Џезмин Дејвид, жителка на Манчестер, ѝ било кажано дека ќе живее само неколку месеци откако добила дијагноза на рак. Сега, неколку години подоцна, таа е ...
| | веќе видена | слични

Грешките во лекувањето го зголемуваат морбидитетот. Се проценува дека тие го оптоваруваат здравствениот систем на САД за околу 177 милијарди долари годишно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пробиотици стандарден пратител на антибиотската терапија при уринарни инфекции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: