Scandinavian Airlines откажа стотици летови поради штрајк на 1.000 пилоти

4 копии
2 копии

Време зa читање: 4 минути Европската авио-индустрија е во хаос. Преполни терминали. Одложени и откажани летови. Илјадници торби натрупани на аеродромите. ...
| | веќе видена | слични

Поради новиот бран на коронавирус и зголемениот број на случаи меѓу персоналот, „Визер“ привремено суспендира линии кон неколку дестинации од земјите на ...
| | веќе видена | слични

Хаос и турканици на аеродромите е сликата која може да се види низ цела Европа. Откако пролетва беа укинати мерките против ковид-19 патниците нагрнаа, но нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради недостиг на персонал, лондонскиот аеродром Хитроу воведе ограничување од 100.000 патници дневно во текот на летово. Од авиокомпаниите се бара да ...
| | веќе видена | слични

Преполни терминали. Одложени и откажани летови. Илјадници торби натрупани на аеродромите. Оперативната доверливост на европските авиокомпании значително се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Scandinavian Airlines откажа стотици летови поради штрајк на 1.000 пилоти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: