Која е најпрофитабилна македонска индустрија? Над 39% од приходот останува како добивка!

Од шест друштва кои управуваат инвестициски фондови (задолжителни и доброволни пензиски и отворени инвестициски фондови) дури пет завршиле со добивка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемите компании за коцкање и обложување во Македонија се поседувани од домашни лица. Но најпрофитабилните фирми се Државната лотарија и Државната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нови 20.000 граѓани го осигуриле животот во првите три месеци од годинава, со што вкупниот број на граѓани што имаат животно осигурување надмина 281.000. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Шпаркасе Банка АД Скопје, во соработка со Винер Лајф Виена Иншуренс Груп АД Скопје како стратешки долгорочен партнер и инвестицискиот фонд WFP, го збогатува ...
| | веќе видена | слични

„Кнауф Радика“ е една од најуспешните приватизации во македонската транзиција. Од 1997 година наваму компанијата постојано се развива и усовршува, а дебарскиот ...
| | веќе видена | слични

Кредитните пласмани на банката надминаа 800 милиони евра што е за 12 отсто подобар резултат од претходната година. Воедно Халк банка до крај на 2021 година во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е најпрофитабилна македонска индустрија? Над 39% од приходот останува како добивка!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: