Заев – Помпео во Атина: Безбедноста и стабилноста на регионот никогаш не биле позначајни во последните 20 години

На конференцијата на Економист во Атина имав средба со нашиот пријател Мајк Помпео, поранешниот државен секретар на САД. Помпео е голем поддржувач на Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска остварил средба со амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија Н.Е. Наталија Задорожњук. ...
| | веќе видена | слични

Во одговор за, од Владата потврдуваат дека хуманитарната помош во вредност од околу 44.000 евра е веќе пристигната во земјата, а македонските власти се ...
| | веќе видена | слични

На крајот на јуни, Владата донесе одлука за испраќање хуманитарна помош за Украина која се состои од лекови во вредност од околу 44.000 евра. Во одговор за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска се сретна со пензионираниот генерал на британската армија и член на „Охридската група“, сер Берни ...
| | веќе видена | слични

Украина и храбриот украински народ ја имаат поддршката на Северна Македонија и тоа го докажавме со хуманитарната и воена помош која ја испорачавме согласно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Одбранбената соработка помеѓу РСМ и САД секоја година достигнува нови врвови, нови успеси, а заслужни за тоа се сите вработени во Канцеларијата за одбранбена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Министерството имаше работна средба со вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи на која ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Министерството имаше средба со тим на Единицата за соработка на меѓународните капацитети во НАТО одделот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Помпео во Атина: Безбедноста и стабилноста на регионот никогаш не биле позначајни во последните 20 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: