РЕБЕКА И ПОРАЧА НА ВЛАСТА: Предавници, ја донесовте државата во ситуација на потчинетост, тоа не е европска вредност, ОСТАВКА ВЕДНАШ


Што сте вие луѓе ли сте, предавници, им порача пејачката Ребека Јанковска-Ристески на денешниот протест Ултиматум – НЕ благодарам од пред Собрание на властите ...
| | веќе видена | слични

Оставка не е доволна, за ова предавство власта треба да одговара. Ова се историски моменти и во вакви моменти младите не смеат да бидат кукавици. Доаѓаме тука ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Низ историјата, Македонија постојано се борела за независна држава. Сите сакале да ја распарчат и да ја уништат. Секој сакал да зграби што поголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите на денешниот, десетти ден по ред, протест против францускиот предлог донесоа мисирка, и како што рекоа тоа е „ќурка“ за премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Не постои ниту друг идентитет, нити друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. Застанувам тука без никаква друга цел освен за мојата држава Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Валентин Манасиевски на денешниот протест насловен „Ултиматум, НЕ благодарам“ кажа дека Македонија низ историјата постојано се борела за независна држава, иако ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поетот Ѓорѓи Барбаровски кажа дека е присутен на протестот затоа што не сака да го бројат како уште еден излажан, туку доаѓа за утре да им каже на внуците каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ни велат овие од преку пат овде и таму од „Илинденска“ дека било тешко и дека немало алтернатива. Вие знаете дека секогаш има алтернатива. Зарем Питу Гули имал ...
| | веќе видена | слични

Горан Момировски на денешниот протест насловен „Ултиматум, НЕ благодарам“ кажа дека францускиот предлог не е добар, а нема ниту да добиеме подобар додека е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стефан Лазаров на вечерашниот протест „Ултиматум, НЕ благодарам“ кажа дека не постои ниту друг идентитет, ниту друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕБЕКА И ПОРАЧА НА ВЛАСТА: Предавници, ја донесовте државата во ситуација на потчинетост, тоа не е европска вредност, ОСТАВКА ВЕДНАШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: