Средба на координаторите во Собранието во присуство на претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел

Во Собранието се одржа средба на кооридинаторите на пратеничките групи на која присуствуваше и претседателкот на Европскиот совет Шарл Мишел.Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска ги повика граѓаните и демонстрантите и утре да го блокираат булеварот пред Собранието. -Ве поканувам утре ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Претседателката Вон дер Лајен утре во Скопје на средба со северномакедонскиот претседател Стево Пендаровски“, објави денеска на својот твитер налог Европската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската комисија објави дека претседателската Урсула фон дел Лајен, утре во Скопје ќе се сретне со, како што стои во објвата на Твитер „северномакедонскиот ...
| | веќе видена | слични

-Претседателката Фон дер Лајен утре ќе биде во Скопје на средба со северномакедонскиот претседател Стево Пендаровски и премиерот Димитар Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија (ЕК) вечерва објави дека претседателката на институцијата Урсула Фон дер Лајен утре ќе биде во посета на Македонија. -Претседателката утре ...
| | веќе видена | слични

Бетонот да ти бил скршен. Ова е објавата со која Европската комисија преку твитер ја најави утрешната посета на претседателката дер Лајен на Македонија при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо македонски, Европската комисија го употреби терминот "северномакедонски", па ја избриша објавата. Европската комисија попладнево на Твитер објави дека ...
| | веќе видена | слични

Утре во земјава пристига претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лајен. Таа прво во 11 часот ќе се сретне со претседателот Стево Пендаровски, а ...
| | веќе видена | слични

Во посета на Македонија утре ќе пристигне една од најмоќните политички фигури во Европа и во Германија, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 129 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на координаторите во Собранието во присуство на претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: