Куп специјалци зад Собрание, а толпа народ пред Собрание


Во мирна атмосфера и без инциденти вечерва се одржа и деветтиот протест против модифицираниот француски предлог за деблокирање на процесот на преговори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „Ултиматум, не благодарам“ вечерва во Скопје продолжија протестите против францускиот предлог.Илјадници граѓани по деветти пат излегоа на протест да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По деветти пат под мотото „Ултиматум, не благодарам“ граѓаните денеска пред Собранието го изразија револтот против францускиот предлог. Протестот започна пред ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог за решавање на спорот помеѓу Македонија и Бугарија и почеток на преговорите на Македонија со Европската Унија се најде на 81-та седница на ...
| | веќе видена | слични

Заврши деветиот ден протести против францускиот предлог, организиран под мотото „Ултиматум, не благодарам“, со поддршка на опозициските ВМРО-ДПМНЕ и Левица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куп специјалци зад Собрание, а толпа народ пред Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: