РЕБЕКА СО ЖЕСТОК ГОВОР: Ако сте ставиле француски парфем, мислите дека сте во Европа?


Пејачката Ребека Јанковска Ристески пред Собранието пееше и се обрати пред насобраните граѓани. Таа изјави дека оние кои носат црни костумчиња, ако ставиле ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Низ историјата, Македонија постојано се борела за независна држава. Сите сакале да ја распарчат и да ја уништат. Секој сакал да зграби што поголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите на денешниот, десетти ден по ред, протест против францускиот предлог донесоа мисирка, и како што рекоа тоа е „ќурка“ за премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Не постои ниту друг идентитет, нити друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. Застанувам тука без никаква друга цел освен за мојата држава Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Валентин Манасиевски на денешниот протест насловен „Ултиматум, НЕ благодарам“ кажа дека Македонија низ историјата постојано се борела за независна држава, иако ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поетот Ѓорѓи Барбаровски кажа дека е присутен на протестот затоа што не сака да го бројат како уште еден излажан, туку доаѓа за утре да им каже на внуците каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ни велат овие од преку пат овде и таму од „Илинденска“ дека било тешко и дека немало алтернатива. Вие знаете дека секогаш има алтернатива. Зарем Питу Гули имал ...
| | веќе видена | слични

Горан Момировски на денешниот протест насловен „Ултиматум, НЕ благодарам“ кажа дека францускиот предлог не е добар, а нема ниту да добиеме подобар додека е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стефан Лазаров на вечерашниот протест „Ултиматум, НЕ благодарам“ кажа дека не постои ниту друг идентитет, ниту друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕБЕКА СО ЖЕСТОК ГОВОР: Ако сте ставиле француски парфем, мислите дека сте во Европа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: